Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jméno: Heathcliff Andrew Ledger

Povolání:Herec, zpěvák

Narození: 4. 4. 1979 v Perthu, Austrálie

Úmrtí: 22. 1. 2008 v Manhattanu, New York, USA

Příčina: Předávkování lékama na spaní

 

O herectví se začal zajímat už když chodil na základní školu Guilford. Své první herecké zkušenosti získal působením v Guildfordském divadelním souboru. Brzy poté se začal objevovat v několika australských televizních show. První z nich byly “Clowning Around“ (1992), “Ship to Shore“ (1993) a Pot “Sweat“ (1996) v němž si zahrál významnou roli homosexuálního cyklisty.
O rok později si zahrál keltského prince Conora v historickém televizním seriálu Řev. Stejný rok se objevil v malé roličce Oberona ve filmové pohádce Tlapka. V hlavní roli devatenáctiletého chuligána Jimmyho si zahrál v celovečerní krimikomedii Ruce Pryč. Po přestěhování do Hollywoodu si zahrál v další významné roli komedie Deset důvodů, proč tě nenávidím.
Opravdovou hereckou hvězdou se stal v roli syna Mela Gibsona ve výpravném dobrodružném mega hitu Patriot (2000). Postavení nového talentovaného Hollywoodského objevu potvrdil v dobrodružném romantickém příběhu ze 14 století Příběh Rytíře (2001). Stejný rok si ještě zahrál vedlejší roli citově strádajícího Sonnyho, jenž si dobrovolně vezme život ve filmu Ples příšer.
V dobrodružném dramatu Čtyři pírka si zahrál jednu z hlavních rolí britského důstojníka Harryho Favershama. Tento britsko-americký, romanticko-dobrodružný příběh lásky, přátelství, odvahy a sebeobětování byl natočen v roce 2002.
V roce 2005 se objevil v roli Jacoba Grimma ve snímku režiséra Terryho Gilliema Příběh Bratří Grimmů a v tomtéž roce si zahrál ve filmu Legendy z Dogtownu, jež vypráví skutečný příběh o skupině mladých surfařů vystupujících pod názvem Z-Boys, kteří přivedli k životu nový, revoluční styl skateboardingu. Celý tento příběh by se vůbec nemohl odehrát, nebýt Skipa Engbloma - spolumajitele Zephyr Shopu, který zajistil Z-Boys jejich obrovskou slávu.
Chodil například s Heather Grahham nebo Naomi Wats, ale nakonec ho zkrotila herečka Michelle Williams, s ní měl 3 letou dceru Matildu, jejímž kmotrem je Jake Gyllenhall. (plánovali spolu hodně dětí bohužel se rozešli a ještě k tomu Heath zemřel). V posledních měsících svého života údajně chodil s Mary-Kate Olsen.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář